Bir Zamanlar Çukurova dizisi İtalya’da rekor kırdı

Bir Zamanlar Çukurova’ İtalya’da ‘Terra Amara’ ismiyle Access Time ve Canale 5 kanallarında 2022 yılından beri hem gündüz kuşağında hem de prime-time’da izleyiciyle buluşuyordu. ‘Terra Amara’’nın büyük finali 8 Haziran Cumartesi günü prime-time’da, yayınlandığı kanalın en prestijli yayın saatinde İtalyan hayranlarıyla buluştu. ‘Terra Amara’’nın büyük finali prime-time’da %18,2, gece geç saatlerde ise %19,83 izlenme payı aldı. ‘Terra Amara’ büyük finali aldığı bu yüksek izlenme payıyla; ülkede merakla takip edilen yarışma programı ‘L’acchiappatalenti’’nin final bölümünü bile geride bırakarak yeni bir başarıya daha imza attı.

SAN REMO’YU VE PAPA’YI GEÇMİŞTİ

‘Bir Zamanlar Çukurova’; İtalya ekranlarında yayınlandığı ilk günden itibaren rekordan rekora koştu. Dizi geçtiğimiz Ocak ayında Papa Francis’in konuk olarak katıldığı özel bir televizyon programından daha fazla reyting alarak büyük bir başarıya imza atmıştı. Aynı zamanda İtalya’nın en önemli etkinliklerinden biri olan Sanremo Müzik Festivali ile aynı anda yayınlanan ‘Bir Zamanlar Çukurova’; 2.3 milyon İtalyan izleyiciyi kendine çekerek %10,14 izlenme payı almıştı ve rakibi Sanremo Müzik Festivali’nin reytinglerini düşürmüştü. İtalyan basını, bir televizyon dizisinin festival sırasında bu kadar büyük bir izleyici kitlesine ulaşmadığını belirtirken, ‘Bir Zamanlar Çukurova’’nın başarısını özel başlıklarla duyurmuştu.

TÜRKİYE’DE FİNALİ NASIL OLMUŞTU

2018 yılında ysyına başlayan dizi ilk 3 sezon büyük ilgi gördü. Oyuncuları, mekan çekimlerindeki özen ve senaryosu ile yüzde 15’leri ve üzerini gördüğü haftalar olsu. Finalini yaptığı 16 Haziran 2022’de aldığı reyting yüzde 6.35 olmuştu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir